پیش غذای حمص در رستوران ناوی

  • wordmsd
  • ۰۵٫۰۵٫۱۳۹۸
  • 0 دیدگاه

حمص لغتی عربی به معنای نخود و پیش غذایی محبوب و معروف در کشورهای عربی و خاورمیانه است. تاریخچه‌ی طبخ این غذا به کشورهایی که نخود از پایه‌های آشپزی آنان بود مانند اسرائیل، لبنان، فلسطین، اردن و مصر بازمی‌گردد. سهولت در آماده‌سازی این غذای سبک و خوشمزه از عوامل افزایش محبوبیت آن در سال‌های اخیر بوده است، چرا که امروزه مشغله‌های زیاد موجب شده  است تا زمانی که افراد به طبخ غذا اختصاص می‌دهند کوتاه‌تر شود و محبوبیت غذاهایی که به‌سرعت تهیه می‌شوند افزایش یابد. محبوبیت و افزایش مصرف فست‌فودها در سال‌های اخیر نیز مؤید همین امر بوده است؛ اما به دلیل مواد اولیه نامرغوب همچون سوسیس و کالباس و روغن‌های اشباع و ترانس، متخصصان تغذیه و پزشکان همواره به خانواده‌ها توصیه می‌کنند تا مصرف غذاهای آماده را به حداقل برسانند. بنابراین حمص به دلیل سالم بودن، زمان تهیه کوتاه و کم‌هزینه بودن ازجمله غذاهایی است که می‌تواند در رژیم غذایی خانواده‌ها قرار گیرد.

حمص بسته به ذائقه می‌تواند ترش یا شیرین باشد و انتخابی برای یک شام سبک، میان وعده‌ای مغذی برای کودکان، صبحانه‌ای سالم و یا سسی در کنار مرغ یا ماهی باشد. فلسطینی‌ها در حمص نعنا، فلفل قرمز، ماست، جعفری خردشده و زیره هم می‌ریزند و همراه با نان پیتا گاهی به‌عنوان غذای اصلی سرو می‌کنند.

دو ماده اصلی حمص نخود و ارده است و به همین علت دارای مقدار فراوانی آهن، ویتامین سی، ب۶، فولات و پروتئین است. همچنین دارای فیبر فراوانی است که به کارکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند.

ارده، می‌تواند یک ماده غذایی کامل برای تمام وعده‌های غذایی به‌ویژه صبحانه باشد که از کوبیده شده کنجد بدون پوست و بوداده  با حفظ تمام خواص تغذیه‌ای آن و بدون هرگونه ماده افزودنی به دست می‌آید. این ماده غذایی سرشار از کربوهیدرات، پروتئین و انواع ویتامین‌ها است و به همین سبب می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای گیاهخواران نیز باشد.

به رستوران ناوی بیایید و این پیش غذای لذیذ را تست کنید و از خودن این غذای سالم لذت ببرید.